12:08:24
Зустріч з учасником Другої Світової війни

Сімдесят два роки минуло з тієї тривожної ночі, коли змовкли останні постріли гармат Другої Світової війни, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. Здавалося важко об’єднати ці два поняття жінка і війна. Але якщо на рідну землю насовується смерть, якщо ворожа чума загрожує батьківській хаті, то найбільше бажання жінки захистити свою оселю, своїх дітей, зберегти для них спокій та ясне небо. До цієї війни історія не знала такої масової участі жінки, такої мужності та героїзму. Моя розповідь про одну із них.

Травень 45-го був щедрим на тепло. Буйно квітував бузок і пахучі оберемки його кидали солдатам, які поверталися в рідні краї з важких воєнних доріг. В пам’яті Осіпової  Марії  Юхимівни ці дні – навічно. Вона зовсім юна за віком, але закарбована часом та лихоліттям воєнних доріг поверталася в село Паньківка, де на неї чекала її родина…

Пройшовши всі тяготи війни, проживши дуже складні післявоєнні роки, переживши сімейні негаразди та трагедії, ця тендітна жіночка, навіть в свої 92 роки, дуже привітна, доброзичлива, щедра душею. Для  учнів Білокуракинського ПАЛ  вона приклад мужності і героїзму, самовідданості та людяності. На прикладі її життя виховувалось не одне покоління учнів ліцею. Ми з задоволенням зустрічаємося з Марією Юхимівною,  допомагаємо їй по господарству, дуже чуйно відносимося до неї та до сина Олександра , який є для неї єдиною відрадою.

Напередодні Дня перемоги члени волонтерського  загону «Надія», який працює при бібліотеці ліцею, завітали до оселі Марії Юхимівни Сергій  Скороход, Андрій Писаренко, Данило Костянніков, Олена Приварова та Тетяна Водолага допомогли ветерану війни по господарству, поспілкувалися та привітали з Днем Перемоги. Ми відчуваємо , що за щоденними клопотами ми мало уваги приділяємо їй, але хай за це Марія Юхимівна нас пробачить.

Ми – молодь ліцею схиляємо голови перед тими хто переніс нелюдські муки війни, хто віддав своє життя за врятування рідного краю увійшовши в безсмертя. Людям ,які понад усе цінували свободу і незалежність рідної Вітчизни і заради цієї високої мети йшли на найбільші жертви. І сьогодні в такі нелегкі дні для нашої України , коли на Луганщині та Донеччині відбувається АТО  ми, молоде покоління , хочемо завірити всіх ,що звершене дідами і прадідами, усіма поколіннями, яке пройшло війну  наснажує нас на добрі справи, на патріотизм для зміцнення української держави. Здоров’я всім, добра, злагоди та мирного неба.

                                                                          

Ірина Мельничук учениця групи 35

Переглядів: 246 | Додав: Админ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0