08:27:39
Зустріч керівника Департаменту освіти і науки та керівництва району з колективом та учнями Білокуракинського професійного аграрного ліцею

22 березня 2017 року відбулась подія, дуже важлива як для нашого Білокуракинського професійного аграрного ліцею, так і для мешканців Білокуракинщини. Зважаючи на те, що в ліцеї навчаються діти ще й з Троїцького, Новопсковського, Старобільського районів, то ця подія виходить за рамки одного нашого району і має всі ознаки обласного масштабу.

А сталось ось що: до ліцею завітало керівництво Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації в особі його директора Стецюка Ю.В. та керівництва  Білокуракинського району. Його презентував сам голова державної районної адміністрації, можна сказати – найбільш зацікавлена людина  в подальшій долі і подальшому розвитку нашого закладу – Іванюченко С.І.

Візит був не тільки і не стільки ознайомчим, як чисто робочим. Була поставлена конкретна мета: тверезо оцінивши на місці стан речей і можливості ліцею зацікавленому діалозі окреслити основні орієнтири і шляхи його розвитку.

Присутніми було зазначено, що навчальний заклад не зважаючи на хронічну відсутність фінансування розвитку матеріальної бази, зумів зберегти і згуртувати трудовий колектив, забезпечити задовільний стан закріпленої техніки (це автомобілі, трактори, сільгоспмашини та обладнання) для навчальних та господарських цілей.

Нагадаємо, що ліцей має близько 170 га орної землі і значна частина коштів, отриманих від реалізації сільськогосподарської продукції направляється на утримання матеріальної бази, поліпшення побуту вихованців, організації навчально-виховного процесу.

Значну підтримку в 2016 році  надала нарешті і держава: окрім коштів на енергоносії та стипендію були надані гроші  на придбання нових меблів, сучасних енергоекономічних вікон, спортивного та  м`якого інвентарю та ін.

Підсумком візиту стало розуміння всіма  учасниками діалогу того, що ліцей в нашому регіоні потрібен ( інші варіанти навіть не обговорювались), але в майбутньому всі бачать його більш  економічно розвиненим, укомплектованим,  більш наближеним до сучасних вимог. Для цього Департамент освіти і науки, районне керівництво та дирекція нашого закладу коригують свої дії, узгоджують план розвитку з метою за два-три роки перетворити його в конкурентний сучасний заклад по підготовці молодих кадрів для села.

Іванюченко С.І. підкреслив, що в найближчій перспективі одних фінансових вливань з боку держави буде замало. Серйозну роботу слід провести по пропаганді основних професій і навіть по пропаганді життя в сучасних сільських громадах, де молоді випускники ліцею мають зайняти своє достойне місце.

Значну частину роботи по створенню серед випускників шкіл  Білокуракинщини  та інтересу до професій для села ( а саме їм тут жити і ростити своїх майбутніх дітей) районна адміністрація сприймає як одну  з своїх першочергових задач.

Наостанок слід сказати, що гості самі проявили неабиякий інтерес до працівників та вихованців ліцею, мабуть не залишилось жодного місця в ліцеї, яке  б вони  обійшли своєю увагою. Класи, кабінети, лабораторії, виробнича майстерня та й настрій вихованців з загальної згоди учасників робочого візиту дають можливість сказати, що попереду в ліцеїстів ще цікавий довгий шлях.

Переглядів: 218 | Додав: Админ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0