14:29:22
«О, мово, пісне, музика, калина – бальзам цілющий для душі»

З метою піднесення престижу рідної мови та української пісні, їх ролі у  формуванні особистості, згідно плану виховної роботи в Білокуракинському ПАЛ пройшов місячник української мови та писемності. Впродовж листопада місяця було проведено ряд виховних, культурно-просвітницьких заходів спрямованих на розвиток та популяризацію рідної мови, виховання шанобливого ставлення та розуміння сучасної мовної політики, формування у свідомості молоді національно-патріотичних пріоритетів. Завершився місячник української мови і писемності, літературно-музичним святом під назвою «О, мово,  пісне, музика, калино – бальзам цілющий для душі!», яке підготував актив бібліотеки ліцею під керівництвом  Лавренко Т.Г.

Це дійсно було свято, свято української пісні та вірша. На початку , учениця групи № 25 Попова Дар’я прочитала патріотичний вірш «Україна – моя Батьківщина». Ведучий Світличний Костянтин, група № 11, розповів про ціль заходу та представив всім присутнім гостей свята – народний колектив «Берегиня» будинку культури. Учні Щоткіна Надія, Луб’яна Дарина, Сороколат Анжела з групи № 25 та Головко Тетяна  з групи № 45 розповіли про історію українського піснярства та заспівали чудову пісню «Як у нас на Україні», за що отримали шквал оплесків. І ось на  імпровізовану сцену ведучий запрошує учасниць художнього колективу «Берегиня». Хто ці жіночки, що подарували всім присутнім український спів? Вони наші земляки  - різного віку, з різними характерами та смаками, з різними долями, але їх об’єднує одне – безмежна любов до прекрасної  української пісні.

Художній керівник Д’яченко Валентина  Олексіївна підготувала зворушливу та цікаву розповідь про творчий шліх колективу, поринувши в історію його створення. Коли пролунав перший акорд пісні «Любі синочки» всі учні затаївши подих слухали виступ,  а як Оселедько Миля Іванівна з трепетом прочитала напам’ять авторський вірш «Мама», а колеги акапельно виконали пісню

«Моя мама» очі деяких слухачів заблищали від сліз,  це було дуже зворушливо.

Чудовий спів Косенко Світлани Миколаївни, Заїки Алли Федорівни, Ляшко  Валентини Сергіївни та Косенко Тамари Миколаївни не залишили байдужим жодного із присутніх. У теплій родинній атмосфері проходило літературне свято, а музичне оформлення його забезпечувала Вітер Олена Дмитрівна.

На закінчення жіночки заспівали українську юмористичну пісню, використавши в ролі музичних інструментів різні підручні предмети, коси, пральні ножі, дзвіночки та інші, чим визвали оплески глядачів. На знак вдячності учні ліцею подарували учасникам народного колективу «Берегиня» власноруч випечений святковий пиріг та чудові троянди. Ще довго емоції не залишали учнів.

Плине час. Народжуються і вмирають люди, гине у вогні часу матеріальна культура, але вічними і не знищеними залишаються духовні цінності і серед них пісня, вона згуртовує людей, очищає душі, робить життя біль осмисленим, радісним і красивим. Наша пісня буде жити вічно.

Переглядів: 308 | Додав: Админ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0