07:53:03
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Людина і праці, людина і пісня, людина і витвір мистецтва – це все вічне, безсмертне, щось своєрідне та вражаюче. Наш український народ працьовитий, щедрий на таланти, здібний, обдарований. З давних – давен прийшло до нас рукоділля, в`язання, вишивання, різьблення, ткацтво. Виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Про вишиванку згадується і у  Біблії, і у часи  Київської русі мистецтво художньої вишивки дуже високо цінувалося. Нас, українців, по вишиванках і чарівних рушниках – оберегах упізнають в усьому світі. Українська жінка і сорочку синові вишиває на щастя, і рушника на весіллі на долю стелить. Вишиванка духовний символ народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

День вишиванки – поки не офіційно і відносно нове народне свято, покликане до єдності і культурного відродження  всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня . З метою збереження та популяризації українських традицій та цінностей серед молоді України до цього дня  в Білокуракинському ПАЛ відбулися ряд заходів. Майстри виробничого навчання Роззувайло Г.М. та Світлична О.О. підготували виставку  кондитерських виробів прикрашених національною символікою та вишиванковою символікою під назвою  «Солодка вишиванка». В гуртожитку ліцею вихователь Шелудченко Л.О. організувала прекрасну виставку під назвою «Український рушник», та з учнями переглянула документальний фільм  «Спадок нації. Все про вишиванку». Класні керівники Ясиненко В.І. та Сисоєва Н.І. підготували змістовні виховні години «Друге життя вишиванки». Викладач історії Трінко Т.І. «Чарівна краса вишиванки» з поглибленним знанням історії вишиванки. Вчитель української мови та літератури -  конкурс віршів  про українську вишиванку. А завершилось свято української вишиванки флеш-мобом «Найкраще фото у вишиванці». В невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу буде і надалі розвиватися важлива її частина – вишиванка,  з нею пов`язана вся багатовікова історія українського народу. Народне прислів`я «Без верби і калини нема України». Сюди слід додати «І без вишиванки».

Тому,  що вишитий рушник і вишита сорочка давно ст. али українськими народними символами – оберегами. Мамина пісня, батьківська хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусідів – це традиції і звичаї. Так хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на вишитих полотнах. Ми з вами усі українці і нас об`єднає у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки.

 

                                   Людське безсмертя з роду і до роду.

                                   Увись росте з коріння родоводу

                                   І тільки той, у кого серце чуле,

                                   Хто знає, береже минуле,

                                   І вміє, береже минуле,

                                   І вміє шанувать сучасне –

                                    Лиш той майбутнє

                                    Виверше прекрасне

Переглядів: 226 | Додав: Админ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0