09:23:56
«ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ – БІЛЬ УКРАЇНИ»

Україна – золота, чарівна сторона. Земля, рястом уквітчана золотом, закосичена, чудова, багата, мальовнича  земля…

            Хіба є на світі щось краще за миле серцю довкілля.? Хіба є щось на світі дорожче за Вітчизну?!

            Український народ відзначає різні дати: історичні, родинні, радісні. Але є й трагічно-сумні… І цей трагічний сум несемо ми у своїх душах уже 29 років… До дня чорнобильських подій актив бібліотеки Білокуракинського професійного аграрного ліцею підготував флеш-моб під назвою «Чорнобильська трагедія – біль України».

Ведуча Щоткіна Надія на початку заходу сказала: «Немає, мабуть, в Україні місця, яке б не було пов’язане з горем Чорнобиля. Комусь довелося стати в ряди тих, хто ліквідував наслідки аварії, комусь - рятувати життя і здоров’я  потерпілих, інші просто допомагали матеріально і морально. Вони серед нас, це наші земляки, сусіди, родичі, це три мільйони сто тисяч співвітчизників, хто захистив світ від страшенної біди ціною свого здоров’я, свого життя. Ми схиляємо перед ними голови. Будьмо чуйними, добрими у ставленні до них! Будьмо людьми !»А учениця групи № 15 Мельничук Ірина продовжила: «Сьогодні ми хочемо розповісти Вам про одну із мільйонів таких долей.

            1990 рік . Борис Анатолійович Шелудченко  отримав звістку про призив на відновлювальні роботи на Чорнобильську атомну станцію. В ті роки всі вже знали про тяжкі наслідки перебування в чорнобильській зоні. Борис Анатолійович міг би взяти відстрочку (так робили деякі призовники), але тільки не він. Не шкодуючи власного здоров’я, Борис Анатолійович  виконав свій громадський та патріотичний обов’язок, став ліквідатором наслідків чорнобильської катастрофи. Тепер в його «життєвому» паспорті значиться прописка … «чорнобилець».

            На знак вдячності за проявлений громадський героїзм учні ліцею щиро побажали йому міцного здоров’я, життєвої наснаги, гарного настрою, мирного неба та подарували  букет квітів.

            З учнями ліцею була проведена тематична вікторина, по закінченню якої вони переглянули із зацікавленістю,   зі зворушенням відеофільм, який розповів учням про безпосередньо участь нашого співробітника Бориса Анатолійовича в ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії, підготовлений методистом ліцею Газдою  Юрієм Яношовичем.

            В кінці ведучі сказали: «Через Чорнобиль ми усвідомили, що щастя – це трава, в яку можна лягти, не боячись радіації, це тепла річка, в якій можна скупатися, це усміхнені дитячі обличчя…»

            Роковини Чорнобильського лиха - це не свято….

            Це зовсім інша річниця, яка не терпить фальші -показухи, надуманості. Це день, коли кожна людина повинна поставити перед собою такі питання: « Хто я? Для чого я живу на світі? Як я  живу? Чим можу допомогти іншій людині, яка потребує моєї допомоги?»

           Адже сама природа зробила нам застереження: « Люди ! Не будьте байдужими,   жорстокими, безпечними.

            Пам’ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше з вами майбутнє - в наших руках!»

Переглядів: 331 | Додав: Админ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0