11:03:02
ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ

Україна – золота, чарівна сторона!

Хіба є на світі щось краще за миле серцю довкілля.? Хіба є щось на світі  миліше   за Вітчизну?! Усі  ми любимо  нашу  рідну  ,  вишневу   Україну  з  її  широкими нивами, з  глибокими річками і морями, з високими горами, з  її прекрасною  мовою, піснями і  танцями .

Український народ відзначає різні дати: історичні, родинні,  святкові. Але є й трагічно-сумні…  І цей трагічний сум несемо ми у своїх душах уже  33 роки… 26 квітня 1986  року. Ця  дата надовго  залишиться  в п`амяті  людства.  Аварія  на  Чорнобильській  станції стала  новою   точкою  відліку в історії , а  атомна  енергія  показала , наскільки   небезпечна  сила   атома: Немає, мабуть, в Україні місця, яке б не було пов’язане з горем Чорнобиля  Атомний  вибух негативно   вплинув на все  живе, а  трагедія   зачепила інтереси  сотень, тисячі  людей,  змусила  замислитися   багатьох  політиків, вчених, просто  кожного  із  нас. Комусь довелося стати в ряди тих, хто ліквідував  наслідки аварії, комусь-рятувати життя і здоров’я  потерпілих, інші просто допомагали матеріально і морально. Вони серед нас, це наші земляки, сусіди, родичі,  це  три мільйони  сто  тисяч співвітчизників, хто захистив світ  від  страшенної  біди  ціною  свого здоров’я,   свого життя.  Ми  схиляємо  перед  ними  голови    Ціною  неймовірних  зусиль , ціною  власного  здоров`я  вони  зупинили  ядерну  біду.   Ми  розповімо  Вам  про  одну  із  мільйонів  таких долей,  а саме   колишнього  працівника   ліцею   Шелудченка    Бориса   Анатолійовича  ( 19 .10. 1958 р.  – 24 .10. 2018 р.)

1989 рік . Борис Анатолійович,    отримав звістку про призив на відновлювальні роботи на Чорнобильську атомну станцію. В ті  часи всі вже знали про тяжкі наслідки перебування в чорнобильській зоні. Борис Анатолійович міг би взяти відстрочку (так робили деякі призовники), але тільки не він.  Залишивши  вдома  дружину та двох  маленьких  синів, не    шкодуючи власного здоров’я, Борис Анатолійович  виконав свій громадянський та патріотичний обов’язок, став ліквідатором наслідків чорнобильської катастрофи.   В його «життєвому» паспорті значилася прописка  - «чорнобилець». Тяжка  хвороба   забрала  життя  Бориса  Анатолійовича , але     світла  пам'ять про нього, як доброї  і чуйної   людини,   що користувався  серед  учнів  непідробним  авторитетом  і повагою, залишиться в серцях  учнів і  співробітників  Білокуракинського П А Л.

Минають   роки…, а чорний день трагедії все одно  хвилюватиме  людство – і тих, кого він  зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від  скривдженої  землі . Наш  земний  уклін, довічна  вдячність усім тим, хто ризикуючи своїм  здоров`ям і життям брав участь у ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильскій атомній  станції , відроджував і продовжує  відроджувати до нового життя, обпалену радіацією  землю. І  нехай   Чорнобильське  лихо  розчиниться у  мальовничій  природі  України, у її  духмяному повітрі, у  білосніжному цвітінні  садів, джерельних  криницях .

Життя  триває….

Переглядів: 170 | Додав: Админ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: