І С Т О Р І Я

У далекому 1954 році на базі гірничо-промислового училища на Краснопіллі м.Брянки було організоване училище механізації сільського господарства (УМСГ ). За рішенням уряду учбові заклади сільськогосподарського напрямку були переведені у сільську місцевість. Добре було те, що саме в с.Паньківка знаходився філіал ремонтно-технічної станції. Державі в період створення нових підприємств потрібні були трактористи зі спеціальною освітою.

Першим директором училища став Гребенюк Іван Матвійович. Під його керівництвом була перевезена техніка з міста Брянки і переведена частина учнів. В жовтні 1959 року розпочалися заняття. В одноповерховому приміщенні барачного типу, у 2-х навчальних майстернях отримували путівки в життя юнаки з усіх куточків нашої області. Перший набір учнів 1959 /60 р. навчального року складав 6 навчальних груп за професією: тракторист-машиніст широкого профілю з кваліфікацією слюсаря 3 розряду. У 1963 році УМСГ реорганізували у СПТУ № 7. Молодь готувалася за тими ж професіями, що і раніше, тільки навчання тривало довше, і кількість учнів значно збільшилась. Технічне переоснащення сільського господарства вимагає від робітників знання сучасної техніки, вміння керувати нею. Тому для більш якісної підготовки силами учнівського, педагогічного колективів, за допомогою шефів було поповнено майстерні новою технікою. У 60-70 роки розпочалася підготовка з нових професій: плодоовочівник, водій.

Контингент учнів з кожним навчальним роком зростав, зявилась необхідність у будівництві гуртожитку. У ці роки директорами були Мезинець Іван Федорович, Крицький Олександр Никифорович.

На початку 70 років в училищі комплексна забудова: зявляється 2-х поверховий навчальний корпус, велика спортивна зала, 5-ти поверховий гуртожиток.

Життя не стоїть на місці.

З 1972 року училище надає, крім професій, ще й загальну середню освіту. Наприкінці 70-х років навчальний заклад очолив Колєснік Григорій Петрович.

Завдяки його наполегливості, працездатності і творчості створена й підтримується в робочому стані матеріально-технічна база: 2 навчальні майстерні, 8 лабораторій, 21 навчальний кабінет, відкриті нові професії: лаборант ХБА, бджоляр, водій автомобілів категорії «С», тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А».

Вагомий внесок в розвиток навчального закладу вніс і Федоренко Віктор Михайлович, який працював директором з 1994 по 2000 рік.

Не тільки для сільського господарства готує робітничі кадри навчальний заклад, а й для легкої промисловості (кравець), харчової (кухар, кондитер), хімічної (лаборант).

3 січня 2004 року училище змінило статус і назву: тепер це Білокуракинський професійний аграрний ліцей. За роки існування навчальним закладом підготовлено більше 17 тисяч висококваліфікованих робітників для багатьох галузей народного господарства нашої країни. Це не було б можливо без самовідданих, творчих педагогів-ветеранів професійно-технічної освіти, майстрів виробничого навчання, які впродовж багатьох років працювали в навчальному закладі, любили його всім серцем і прагнули зробити все для його процвітання: Оселедько В.Я., Роззувайло О.Д., Оселедько М.Ф., Журавльов І.С., Гладченко І.О., Гладченко О.О., Костяніков Л.Б., Перепічай М.Г., Головко А.Ф., Нетлінний В.В., Заїка А.П.,, Скороход І.Д., Гладченко В.Г., Міненко Л.М., Міненко О.В., Толок О.М., Хрипун В.О.

Змінювалися кадри, контингент учнів, але в усі часи головною метою для педагогічного колективу була висока якість теоретичної та професійної підготовки випускників. З перших днів навчання перед учнями ставляться завдання, вирішення яких приведе до досягнення мети-отримання професійної та повної загальної середньої освіти.

Сучасні ринкові відносини проставили свої вимоги до профтехосвіти. На коліях перебудови можна утриматися тільки тоді, коли реальна мета, вміння працювати. Саме в цей нелегкий час був призначений директором Білокуракинського професійного аграрного ліцею Турчанніков Олег Олександрович.

Турчанніков О.О. – приклад сучасного лідера, який вміє аналізувати тенденції розвитку освітнього процесу і знаходить те, що відповідає не тільки вимогам часу, але й конкретному педагогічному колективу, його потенціальним можливостям. За його ініціативою на базі ліцею проводяться діючі семінари по впровадженню інноваційних технологій у навчально-виробничий процес, які проводяться у добре обладнаному комютерному класі.

Педагогічний колектив ліцею, в якому працюють 11 викладачів, 9 майстрів виробничого навчання, має багатий досвід роботи і творчий потенціал.

На уроках виробничого навчання у майстрів створюються такі умови, що учні працюють як у справжніх робочих колективах. У лабораторії кухарів-кондитерів є комплекти посуду та сучасне обладнання для підготовки кваліфікованих працівників. Під керівництвом майстрів виробничого навчання кухарів-кондитерів учні дійсно отримують професійні навички готуючи різноманітні страви, естетично оздоблені кондитерські вироби і смачні напої.

Викладачі 1 категорії української мови та літератури Бриндюк О.І., зарубіжної літератури Ясиненко В.І., історії Трінко Т.І. свої уроки перетворюють у літературні вітальні, конференції, під час яких учні мають можливість не тільки вивчати програмний матеріал, а й пізнавати набагато більше, розкривати свої індивідуальні здібності. Дуже важкий предмет математика для учнів стає улюбленим завдяки творчості, енергії викладача 1 категорії Іванець Р.В., яка використовує на уроках завдання професійної спрямованості, проводить бізнес-уроки, уроки –засідання.

Викладачі спец дисциплін Газда Д.Ю. Єресковський Ю.Ф., Пащук Ю.Г. протягом багатьох років кожного дня крихітка за крихіткою зі свого великого багажу передають знання підростаючому поколінню, допомагають зайняти їм гідне місце в сучасному житті, де знання набувають особливої цінності.

Для поповнення спортивної бази, створення умов для здорового способу життя багато зроблено керівником фізичної культури Оселедько Юрієм Миколайовичем. Спортивно-масова робота є чи не найкращою сторінкою у житті нашого ліцею. Під керівництвом викладача в ліцеї працюють спортивні секціі з волейболу, футболу, тенісу, міні-футболу. Спільними зусиллями, завдяки ентузіазму та самовідданості учнівської молоді та працівників ліцею був відкритий тренажерний зал, який має оснащення на високому рівні. Педагогічний колектив забезпечує здобуття ліцеїстами змістовних знань, що постійно підтверджується високими показниками в регіональних та обласних олімпіадах та конкурсах «Кращий за професією», «Українська майстриня», «Український етикет»……

Професійний ліцей пишається своїм педагогічним колективом, слід сказати, що багато викладачів і майстрів виробничого навчання, які розпочали свою трудову діяльність наприкінці 70-початку 80 років, продовжують працювати і є сьогодні гордістю ліцею. Це: Оселедько Ю.М., Оселедько М.О., Лавренко В.О., Іванець Р.В., Бриндюк О.І.,Ясиненко В.І., Трінко Т.І., Сисоєва Н.І., Газда Ю. Я.

Усіх цих педагогів можна назвати золотим фондом ліцею. Вони не тільки навчають підлітків, а й передають свій досвід молодим педагогам та майстрам.

Гордістю навчального закладу є футбольна команда «Ліцей», створена з юнаків І та П курсу. Завдяки командній грі та наполегливості, гравці вибороли у 2008/09 н.р. два престижних районних кубка у футбольних фестивалях, присвячених 90-річчю ВЛКСМ та Дню Перемоги серед учнів старшої групи загальноосвітніх шкіл.

а роки існування нашого навчального закладу багато випускників отримали дипломи з відзнакою. та інші. Ліцей є учасником програми «Ліцей - технікум – університет»,випускники нашого ліцею мають можливість продовжувати навчання на бюджетній основі у технікумах (Слав’яносербський, Старобільське відділення ЛНАУ) та Луганському аграрному університеті. Випускники 2007 року за угодою продовдують навчання в ЛАНУ по професії агроном, інженер-механік.

Випускників ліцею з професії «Лаборант ХБА» з 2009 року зараховують на бюджетній основі на П курс Старобільського технікуму (с.Веселе).

Ліцей по праву пишається своїми випускниками, бо їх успіхи – то часточка роботи всього педагогічного колективу. Серед них – Герой Соціалістичної Праці Філоненко Г.П., Назаренко В.С. – нагороджений орденом Леніна, Пащук Г.М. – орденоносець Трудового Червоного Прапора. Багато вихованців стали керівниками та відомими спеціалістами сільського господарства.

Успіхи ліцею залежать від багатьох факторів і значним з них є взаємодія з підприємствами, організаціями Білокуракинщини, бо саме для них ліцей був і є невичерпним джерелом трудових ресурсів. Протягом багатьох років навчальний заклад співпрацює з Білокуракинський районним управлінням агропромислового розвитку.

Адміністрація навчального закладу під керівництвом директора Турчаннікова О.О. значну увагу приділяє створенню відповідного морально-психологічного клімату в колективі ліцею, сприятливих умов праці, навчання і виховання, відпочинку, щоб кожен день жадалося йти на роботу і навчання тільки сюди, до ліцею , в якому зберігається завжди теплий, доброзичливий мікроклімат, атмосфера взаєморозуміння, дружньої підтримки, людської участі.

У повсякденному колі справ ще багато і малих ,і великих. Але там, де за справу беруться завзято, завжди є світла перспектива.

Є вона і в Білокуракинському професійному аграрному ліцеї. І полягає вона в тому, що країні завжди потрібні справжні майстри своєї справи які народжуються саме тут, у ліцеї, і які вийдуть в життя справжніми професіоналами.